| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.06.2017

Лех го „торпедира“ Пелистер до полувреме

По само 45. минути игра во Познањ, Пелистер против Лех губи со 3:0. Во рамките од првото квалификациско коло од лигата на Европа, битолчани во Полска заминаа по поволен резултат, а им се случи канонада уште на полувреме

омашните поведоа во 28. минута преку пеналот на Нилсен, а во казнениот простор прекршок направи Раденко Бојовиќ. Следуваше убавиот гол со глава на новакот во таборот на полјаците Марио Шитум со глава, а во 38. минута Мајевски од слободен удар прекрасно погодува за 3:0. Доколку вака продолжат домашните кои имаат огромна поддршка од многуилјандата публика на трибините и во вториот дел, на Пелистер му се заканува катастрофа.Датум: 29.06.2017, 21:43
Статијата е прочитана 1104 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense