| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.10.2017

Вардар губи со 0:3 на полувреме

Со головите на Ојарзабал во 13. и Вилиан во 34. и во 43. минута, Реал Сосиедад води со 3:0 по првите 45 минути

Супер издание на гостите од Сан Себастијан по првите 45 минути и нивно водство од 3:0 на дуелот со Вардар. Нашиот тим освен неколку акции и добрите шанси на Барсегјан и Николов, едноставно ништо не можеше да стори против супериорниот Реал Сосиедад. Ојарзабал ја отвори серијата во 13. минута, следуваше голот на Вилиан во 34. минута за да истиот играч во 43, минута со својот втор гол стави точка на првото полувреме.Датум: 19.10.2017, 19:50
Статијата е прочитана 175 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense