| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.04.2017

Радоста на Аврамовски и Олимпија по пласманот во финалето (ВИДЕО)

Даниел Аврамовски (бр.95), македонскиот репрезентативец попладнево играше за својата екипа која во Марибор одигра 1:1 во реваншот од 1/2 финалето во Купот на Словенија, па така со вкупни 3:2 се пласира во големото финале

Голема беше радоста во соблекувалната на Олимпија по повод пласманот во големото финале во Купот на Словенија, по завршување на 1/2 реванш средбата  со Марибор. Исто така голема беше радоста и на нашиот репрезентативец Даниел Аврамовски (бр.95). Даниел и Олимпија одиграа на гости кај големиот ривал 1:1, па така со вкупни 3:2 се пласираа во завршницата во Купот на Словенија каде за ривал ќе го имаат тимот на Домжале.Датум: 12.04.2017, 21:32
Статијата е прочитана 1913 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense