| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.04.2017

ФФМ со постапка против Шкупи поради дронот

Како што дознава „Македонски спорт“, ФФМ ќе поведе постапка против чаирскиот клуб поради дронот на дербито со Вардар

ФК Шкупи се соочува со санцкии од страна на Фудбалската Федерација на Македонија. Имено на дербито со Вардар се леташе дрон над стадионот на Чаир со непристојна содржина. Токму поради тоа ФФМ ќе поведе постапка против организаторот на овој натпревар, а тоа е ФК Шкупи.Датум: 24.04.2017, 13:00
Статијата е прочитана 3197 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense