| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.02.2018

Финците дојдоа, а каде ќе се игра?

Македонската репрезентација до 19. години треба да одигра две пријателски средби против Финска, но на кој терен. Опции се „Петар Милошевски“ но и теренот во населбата Аеродром, каде што младинските категории на ФК Вардар ги играа мечевите своевремено.

Македонската репрезентација до 19. години за утре го има закажано пријателскиот натпревар против Финска, а каде истиот ќе се одигра сеуште не е познато. Временските услови во нашиот главен град се лоши, снего непрестано паѓа, па терените на комплексот Петар Милошевски можно е да бидат недостапни. Се прават напори да се оспособат, но и доколку и се игра на нив можно е да бидат уништени. Па така, од ФФМ најавуваат дека можно е мечот да претпи измени односно истиот да се одигра на некој друг терен, а првично како опција е теренот во населбата Аеродром каде што ФК Вардар своевремено ги играше мечевите од своите младински категории. Е сега, што ќе биде одлучено останува да видиме. Финците веќе пристигнаа не е можно одложување целосно на мечевите, туку можно е само адаптација, односно приспособување на некој од терените во нашиот главен град.


 Датум: 26.02.2018, 11:11
Статијата е прочитана 946 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense