| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.05.2017

Беласица е шампион во Трета лига Исток

Поранешниот струмички прволигаш, ФК Беласица ја освои титулата од Третата лига Исток и го потврди местото во Втората лига

Беласица со 6:4 на гости го совлада Осогово за запечатување на круната од Третата лига Исток и за најавување за подобри денови за поранешниот прволигаш.
Инаку, Струмица од следната сезона ќе има и нов прволигаш, Академија Пандев.Датум: 24.05.2017, 19:12
Статијата е прочитана 5796 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
15.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense