| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.02.2017

Бандажирана раката на Ковачев (ФОТО)

Дефанзивецот на Пелистер го очекува пауза од три до шест недели поради исчашеност на дланката

Извршена е лекарска интервенција врз раката на Мартин Ковачев, кој ќе мора да паузира во наредните три до шест недели. Дефанзивецот на Пелистер на денешниот меч против Ботев се здоби со навидум потешка повреда, но, за среќа лошите прогнози не се остварија. Според докторот Зоран Лазаров, Ковачев ќе треба да паузира три до шест седмици, а потоа ќе може да се врати во полн тренажен процес.Датум: 01.02.2017, 23:17
Статијата е прочитана 3298 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense