| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.01.2018

Вардар го пробува Охеда од Аргентина

Станува збор за офанзивен играч од средниот ред кој има 23 години

Лукас Нахуел Охеда, 23-годишен фудбалер и поранешен член на Ривер Плата, е дел од Вардар во моментов, и тренира со „црвено-црните“. Станува збор за играч кој што игра на позицијата офанзивен играч од средниот ред, односно на местото каде што игра Фелипе.

Охеда бил дел од Ривер, а за него нема многу информации по интернет, односно каде минал во последните години. Роден е на 3. септември 1994 година.

Тој ќе биде дел и од екипата на подготовките во Анталија.



Датум: 14.01.2018, 13:38
Статијата е прочитана 1225 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense