| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.08.2017

Китановски погоди за Истра во „ремито“ со Интер

Од тешка позиција, од речиси „мртов“ агол нашиот интернационалец стрелаше во вечерашниот меч во Запрешиќ

Истра одигра 2:2 на гостувањето кај Интер Запрешиќ, и покрај тоа што имаше водство од 0:2. Стрелец на првиот гол во 8. минута беше Томе Китановски.

После една грешка во одбраната, Китановски итро одзеде топка и од речиси мртов агол го совлада противничкиот голман за водство од 0:1. Потоа Истра имаше и 0:2, а Интер се спаси и дојде до бод.

Ова беше прв гол за Китановски во ова првенство.Датум: 12.08.2017, 22:53
Статијата е прочитана 891 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense