| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.02.2018

Османи: Покажавме карактер на шампионска екипа

Задоволство во таборот на Шкендија по победата а незадоволство кај гостите...


„Ова беше јуначка победа на ншите играчи. Покажавме карактер на еден шампион. Тешки услови за игра, многу снег на теренот и два нереализирани пенали, но сепак погодивме преку Хасани и успеавме да дојдеме до победата. Иако сега бегаме 11 бодови сепак ништо уште не е готово“ истакна стратегот на Шкендија Ќатип Османи.
Панче Стојанов, тренерот на пандевци пак изјави...
„Во Тетово немаше услови за игра, но сепак се одигра. Два сомнителни пенали, судијата Дејан Јакимовски оваа пролет ни свири дури три пенали против. Ние се обидовме да играме колку што можеме но сепак реков, условите беа повеќе од катастрофални“ истакна тренерот на пандевци.

 Датум: 25.02.2018, 17:54
Статијата е прочитана 768 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense