| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.01.2018

Басилио Овоно го засили Шкупи

Нова бомба од Чаир. Репрезентативецот на Екваторијална Гвинеја доаѓа во Шкупи.

Нов играч на Чаир. Басилио Овоно е нов член на тимот на Шкупи. Чаирчани се пофалија со црномурестиот играч на подготовките во Анталија, а на самата промоција истакнаа дека нивниот скаут, Булетн Акин извесен период го следен играчот и се решил да го препорача.
По Баже Илијоски, Рон Броја, Благојче Љамчевски и Штефан Вујчиќ, Овоно е четвртото засилување за Шкупи зимава.


 Датум: 30.01.2018, 10:04
Статијата е прочитана 1161 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense