| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.07.2017

Работнички ќе се „тестира“ со Хата на 5 август

Дуелот со тимот на Хаџиевски од Дубаи, ќе биде и „генералка“ за „романтичарите“ во пресрет на новата сезона

Рабитнички во сабота (5 август), ќе одигра пријателски натпревар со Хата, тимот на Ѓоко Хаџиевски кој утре треба да пристигне од ОАЕ во Македонија на подготовки. Овој „тест“ за тимот на стратегот Виктор Треневски ќе биде и своевидна “генералка“ во пресрет на новата сезона која стартува на 13 август. Пријателскиот натпревар со гостите од Дубаи најверојатно ќе се игра во Градски парк на еден од помошните терени на ФК Работнички.


 Датум: 31.07.2017, 19:27
Статијата е прочитана 1001 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense