| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.06.2017

Португалец му суди на Пелистер, полјакот Јакубик на Шкендија


Луис Мигуел Бранко Годињо е делегиран за главен судија на мечот во Познањ. Во Струмица пак правдата ќе ја дели Криштоф Јакубик додека Џејсон ли Барсело од Гибралтар ќе му суди на Работнички во Сан Марино


Луси Мигуел Бранко Годињо од Портуалија е делегиран за главен судија на мечот во Познањ меѓу Лех и Пелистер, кој се игра во четврток со почеток во 20:45 часот. Криштоф Јакубик од Полска пак ќе ја дели правдата на мечот во Струмица меѓу Шкендија и Дачија. На Работнички во Сан Марино на дуелот со Тре Пене ќе му суди Џејсон ли Бранко од Гибралтар. Сите овие натпреварите се првите од првото квалификациско коло од ЛЕ.Датум: 26.06.2017, 12:12
Статијата е прочитана 1212 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense