| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.03.2018

Шкупи не сака да игра во калта во Кратово

Клубот од Чаир наведува дека теренот на стадионот во Кратово е во очајна состојба и дека не се задоволени основните услови за одигрување на средбата

Екипата на Шкупи најави дека не сака да гостува во Кратово, на дуелот против Силекс, кој треба да се одигра во рамките од 23 коло на Првата лига. Во прилог на своето тврдење, Шкупи посочува за тоа како беше теренот во Кратово на денешниот меч меѓу Силекс и Скопје.

Фудбалскиот клуб Шкупи бара од органите ФФМ, натпреварот од 23 тото коло, кога треба да бидеме гостин во Кратово, натпреварот да не се игра на Градскиот Стадион во Кратово, бидејќи не ги исполнува ни минималните услови за одигрување првентсвени натпревари. За истата причина, од есенската полусезона и во првите кола од пролетниот дел, нашата екипа не ги одигрува првенствените натпревари во стадионот на Чаир, бидејќи според натпреварувачката комисија тој стадион не доби зелено светло. Бараме од ФФМ одлуките што таа ги донесува да бидат исти за сите, така што цврсто веруваме во одлуката што треба да ја преземе, и да испрати комисијата за да се види теренот, и натпреварот од 23 коло да се одигра на стадион кој ќе ги исполни условите за двете екипи, да играат прекрасен фудбал и во нормални услови“, стои во барањето на клубот од Чаир.Датум: 07.03.2018, 19:44
Статијата е прочитана 913 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense