| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.02.2017

Силекс ниту дава, ниту прима голови

Ново реми без голови за кратовци во Анталија. Денеска Силекс одигра 0:0 и со Динамо Тбилиси

Силекс - Динамо Тбилиси 0:0 е епилогот од денешиот контролен меч за кратовци во Анталија. Втор за составот на тренерот Жикица Тасевски, и второ реми без голови, по оној меч завчера со Шињик Јарослав. Во текот на дуелот со некогашниот гигант во екс СССР, кратовци одиграа сосема солидно, но претежно на резултат. Се со цел да не се загуби.

 Датум: 01.02.2017, 17:10
Статијата е прочитана 1511 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense