| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

20.03.2017

Денеска се решава ситуацијата „Червар“

Состанокот меѓу Минчо Јорданов и Лино Червар на кој ќе биде одлучено каква ќе биде натамошната соработка меѓу хрватскиот стратег и македонскиот клуб е закажана за попладнево во 16:00 часот
.
Со цел да не ја залажуваме јавноста со предвремени информации, нема да истрчуваме со предвивувања и шпекулации кои можеби ќе се покажат точни, можеби и нема.
Генерално во игра се три сценарија. Да замине веднаш, да остане до јуни, да остане како тренер на Металург и следната година.
Што ќе се случи ќе се знае по состанокот кој треба да почне за околу 45 минутиДатум: 20.03.2017, 15:19
Статијата е прочитана 904 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense