| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.02.2017


Гостите не дојдоа залудно, Македонија - Финска на ФФМ од 13:00


И покрај временските неприлики, пријателскиот меч помеѓу селекциите до 19. години ќе се одигра на комплексот Петар Милошевски.


Нема одложување на мечот Македонија - Финска. Селекциите до 19. години и покрај снежните врнежи во нашиот главен град сепак ќе го одиграат својот меч денеска од 13:00 часот на комплерксот Петар Милошевски. Најавите беа поинакви, можно беше и одложување на целиот двомеч но финците веќе пристигнаа па од нашата федерација создадоа услови за мечот да се одигра.

 Датум: 27.02.2018, 09:33
Статијата е прочитана 743 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense