| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.07.2017

И Вардар на листата на најдобрите

*По триумфот над Малме, нашиот шампион конечно се најде на листата на најдобрите клубови во светот според „CLUBWORLDRANKING“


Вардар во моментов се наоаѓа на 934 место во светот според листата на „ CLUBWORLDRANKING“, сајтот кој што ги рангира најдобрите 1000 клубови во светот. Па така по долго време и нашиот најдобар клуб се најде на оваа листа, листа на која може да се влезе само ако имаш успеси на меѓународен план и тоа во континуитет. За почеток Вардар има само 93 поени, но ако продолжи со успесите секако дека драстично ќе напредува. Инаку Шкендија на оваа листа е на 689 место со 725 поени е нашиот најдобро рангиран клуб, додека Работнички со 215 поени се наоѓа на 835 место.


 Датум: 23.07.2017, 17:59
Статијата е прочитана 3368 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense