| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.06.2017


Без Хасани но со Тошевски како стартер


Селекторот Ангеловски пред малку го објави стартниот состав на нашата репрезентација пред дуелот со Шпанија. Тргнуваме без Хасани но со Тошевски во стартните единаесет


Кристијан Тошевски е промената во најавените стартни единаесет на Македонија. Со оглед на тоа дека Хасани го нема поради повреда, селекторот Ангеловски му даде шанса на Кристијан Тошевски кој ќе игра десен бек а Ристовски ќе игра во средниот ред.
Ние почнуваме со Димитриевски, Тошевски, К. Ристевски, Мојсов, Шиков, Алиоски, Пандев, С. Ристовски, Стјепановиќ, Несторовски и Пандев.
Шпанија пак почнува со следните единаесет: Де Геа, Бускетс, Пике, Иниеста, Тиаго, Рамос, Алба, Коста, Карвахал, Силва, Иско.Датум: 11.06.2017, 19:46
Статијата е прочитана 2300 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense