| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.11.2017

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардарци ја почуствуваа „Аноета“

Фудбалерите на Вардар вечерва имаа тренинг на стадионот „Аноета“ на кој утре ќе го одиграат натпреварот со Реал Сосиедад

Стадионот е со капацитет од 25,000 гледачи и претставува трет дом на Сосиедад. Како информација „сино-белите“ од Баскија претходно играле на „Ондарета“ и на „Аточа“, а од 1993 година се селат на „Аноета“.
Вардарци очекуваат подобро издание за разлика од претходниот меч во Скопје, иако тоа ќе биде пеколно затоа што во Сан Себастијан не се надиграле многу клубови. Но чуда се случуваат, па да веруваме дека „црвено-црните“ ќе можат да изненадат.
Датум: 01.11.2017, 21:21
Статијата е прочитана 527 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense