| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.03.2017

Проблем плус за Вардар, Грнчаров пред пауза

После Попов, Балотели и Спировски, сега и капитенот на најтрофејниот македонски тим доби повреда на коленото

Како да не беа доволни повредите на Горан Попов, Џонатан Балотели и Стефан Спировски, па Вардар во наредниот период останува без капитенот Бобан Грнчаров кој што вчера во 62 минута го напушти теренот во Охрид. Иако треба да ги направи лекарските прегледи овие денови, информациите велат дека Грнчаров ќе ги пропушти следните два првенствени меча.

Грнчаров вчера држејќи се за коленото, го напушти теренот и сега го чека пауза. Колку точно ќе дознаеме во следните неколку дена.Датум: 06.03.2017, 13:30
Статијата е прочитана 1737 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense