| контакт | маркетинг

24.01.2017

Швајцарско полуфинале во Мелбурн

Роже Федерер и Стен Вавринка ќе ги одмерат силите во Австралија опен, откако во четвртфиналето со 3-0 во сетови беа подобри од Миша Зверев, односно Жо-Вилфрид Цонга.

Швајцарците Роже Федерер и Стен Вавринка ќе се сретнат во првото полуфинале на Австралија опен. Искусниот Федерер во четвртфиналето не му дозволи на Миша Зверев да приреди нова сензација по големата победат над Енди Мареј, го совлада со 3-0 (1:6, 5:7, 2:6).
Швајцарскиот тенисер, Стен Вавринка се пласираше во полуфиналето на Австралија опен, откако го совлада Жо-Вилфрид Цонга со 3-0 во сетови (7:6, 6:4, 6:3).Датум: 24.01.2017, 11:28
Статијата е прочитана 777 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense