| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.04.2017

Хасани и Грнчаров по два меча на „ладење“

Дисциплинската комисија на ФФМ ги суспендира по два меча капитените на Шкендија и Вардар поради нивното непримерно однесување на куп мечот во Тетово

Ферхан Хасани и Бобан Грнчаров, капитените на Шкендија и Вардар нема да можат да играат за своите екипи викендов, но не можат да играат и на дербито во среда во Тетово кога меѓусебе се среќаваат овие две екипи. Имено Дисциплинската комисија на ФФМ ги суспендира и двајцата на по да меча забрана за наста поради нивното непримерно однесување не куп средбата во средата.
Инаку против Шкендија се поведе дисциплинска постапка, во текот на наредните денови ќе се знае колку меча без публика ќе игра оваа екипа како домаќин на својот стадион.Датум: 21.04.2017, 16:22
Статијата е прочитана 2919 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense