| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.05.2017

Мециновиќ промовиран во Мeлака

Поранешниот играч на Пелистер, Јасмин Мециновиќ беше промовиран во тимот на Мeлака во Малезијa

Мециновиќ беше донесен во битолскиот тим како засилување, со можност да си замине доколку 26-годишниот играч добие добра понуда од странство.  За овие неколку месеци поминати во Пелистер, тој помогна, „зелено-белите“ да се пласираат во финалето на Купот на Македонија, но нема да игра за трофејот во дуелот против Шкендија.
Датум: 06.05.2017, 22:40
Статијата е прочитана 2017 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense