| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.05.2017

Вардар крунисан во шампион! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На Вардарци денеска им беше доделен пехарот за најдобра екипа во штотуку завршената сезона

Вардар е повторно шампион во нашата Прва лига. Скопскиот тим повторно слави, а денеска по мечот со Силекс му беше доделена титулата, 10 од осамостојувањето на Македонија. Титулата беше прославена со неколку стотина навивачи, и без неколку играчи како Барсегјан, Балотели, Новак, Којашевиќ кои што добија предвремен одмор.

Еве како изгледаше тоа низ неколку фотографии:
Датум: 31.05.2017, 19:35
Статијата е прочитана 1022 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense