| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.09.2017

Петровиќ на позајмица во романски Сепси

Милован Петровиќ не се снајде најдобро во таборот на хрватскиот тим Осиек каде што изминатиот период немаше премногу минутажа па затоа следната година дена ќе ја мине како позајмен фубалер во романскиот тим Сепси

Прволигашот го презема Петровиќ со надеж дека ке го засили тимот на позицијата последен играч за врска каде што тој и најмногу може да даде. За Петровиќ ова е второ интернационално искуство.Датум: 02.09.2017, 16:59
Статијата е прочитана 727 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense