| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.02.2017

СПЕКТАКЛ Под рефлектори во Штип

За прв пат во историјата Брегалница ќе игра како домаќин во вечерен термин на својот стадион

Конечно, ќе светнат рефлекторите во Штип. Дуелот помеѓу Брегалница и Пелистер во среда во рамките од полуфиналето од Купот ќе играат во 17 часот. Тоа ќе биде прв натпревар во историјата во Штип кој што ќе се игра во вечерен термин.

Со тоа љубителите на фудбалот во овој град ќе може за прв пат да го гледаат својот тим во вечерен термин на градскиот стадион.

Вториот натпревар помеѓу Вардар и Шкендија останува во термин од 14 часот на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје.Датум: 27.02.2017, 12:02
Статијата е прочитана 6667 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense