| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.09.2017

Фудбалски земјотрес во Битола

*Попладнево под „Тумбе Кафе“ гостува Вардар. Тоа ќе биде своевиден супер куп на Македонија


Денеска е фудбалски празник во градот на конзулите. Се среќаваат најлутите ривали Пелистер и Вардар. Дерби за мерак, дерби на 7. коло. Мечот почнува во 15:30 часот, се очекува спектакл и голема борба на двете екипи за бодовите. И Пелистер и Вардар не се во најдобра форма, но кога е дерби се се заборава, тука нема моментална  форма или разлика во квалитет, тука победува желбата, мотивот.
Ајде да уживаме во дербито на Македонија...Датум: 24.09.2017, 10:50
Статијата е прочитана 722 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense