| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.01.2018

Само Победа и Скопје не аплицирале за УЕФА лиценца

Според ФФМ сите останати прволигаши аплицирале за добивање УЕФА лиценца за сезоната 2018/2019

Само Победа и Скопје не се надеваат дека ќе излезат во Европа ова лето. Така е зошто, според ФФМ, само тие два клуба не аплицирале за добивање на УЕФА лиценца. Сите останати клубови, Шкендија, Работнички, Вардар, Пелистер, Ренова, Шкупи, Силекс и Академија Пандев аплицирале. Сите овие клубови до 5 мај ќе бидат проверувани    дали ги исполнуваат критериумите.Датум: 10.01.2018, 10:43
Статијата е прочитана 532 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense