| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

16.07.2017

Време е да покажеме колку вредиме!

Младинските репрезентативци го одработија последниот тренинг пред СП во Алжир

Машката младинска репрезентација претпладнево го одработи последниот тренинг пред утрешното заминување на СП У21 во Алжир. Фокусирано, ангажирано, но во позитивна атмосфера и со решителен став дека „Време е да покажеме колку вредиме“ избраниците на Илија Темелковски ја затворија подготвителната фаза и се насочија кон мундијалските предизвици.


Македонија на СП е дел од групата Ц каде за противници ги имаме Шпанија, Тунис, Русија, Буркина Фасо и Бразил, додека првенството го започнуваме в вторник против „зборнаја“.
Првите четири екипи од четирите групи продолжуваат во осминафиналето.
Датум: 16.07.2017, 14:15
Статијата е прочитана 1720 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense