| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.12.2017

Шкупи ќе го слави 90. роденден со нов спонзор

Во вторник, на официјална прес конференција ќе се објави новиот спонзор на чаирчани, а потоа ќе следува и роденденска забава по повод 90. роденден на клубот

Она што го најави „Македонски спорт“ уште минатиот викенд, ќе добие потврда на почетокот на следната седмица. Имено како што известуваат од страна на ФК Шкупи преку својот портал, во вторник на прес конфереција ќе биде објавен и новиот спонзор на клубот, значи доаѓаат светли денови за чаирчани од финансиски аспект. Потоа следува и роденденска забава по повод 90. роденден на Шкупи, на еден од нашите најтрофејни клубови.Датум: 22.12.2017, 10:02
Статијата е прочитана 2188 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense