| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.10.2017

Јакимовски со потпис за Карпи

Екс играчот на Беневенто ќе настапува во дресот на членот на Серија „Б“

Никола Јакимовски е нов член на италијанскиот второлигаш Карпи. Тој денеска треба да го стави потписот на договорот со оваа екипа со што и натаму ќе остане во Италија.
Во минатото Јакимовски играше за Беневенто, Бари, Комо, Варезе, беше дел од Јагодина и од Нагоја.
Исто така Јакимовски беше дел од младите репрезентации на Македонија.Датум: 13.10.2017, 16:30
Статијата е прочитана 1134 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense