| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.01.2017

И Бељули дел од Феризај

Колонијата на македонски фудбалери кои се дел од косовскиот тим на Феризај од вчера е побоата зџа уште еден член.

Малиќ Бељули му се приклучи на овој состоав прифаќајки ја понудата од спортскиот директор Генц Исени.
Тој заедно со Љавдрим Скендери, Милан Ристовски и тренерот Арџент Беќири.
Феризај е тим  кој очигледно има амбиции напролет да игра далеку посериозна улога во косовскиот шампионат одколку досега па и затоа толку ангажман околу доведување на нови фудбалери. Бељули во досегашниот дел од сениорската кариера настапуваше за Гостивар, како, а во есенскиот дел од сезоната беше во тимот на Скопје.Датум: 30.01.2017, 11:38
Статијата е прочитана 2737 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense