| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.07.2017

Положани се пресели во Фљамуртари

Четврти играч од нашиот шампионат кој се сели во таборот на тренерот Шпетим Дуро

Искусниот играч за врска Артим Положани својата богата кариера ќе ја продолжи во албанскиот прволигаш Фљамуртари. По стапките на Горан Силјановски, Мухамед Усеини, Виктор Нилдо Јуфо, тој е четвртио играч од нашиот шампионат кој се сели во овој клуб каде што пак тренер е екс кормиларот на Шкендија, Шпетим Дуро. Тој се одлучи за оваа опција откако си замина од Шкендија и беше слободен играч.


 Датум: 12.07.2017, 16:14
Статијата е прочитана 2450 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense