ФУДБАЛ
19.02.2018
И тоа го има кај нас. В.Д претседателката на ФК Победа Ирена Јакимоска побара јавно од ФФМ парично да ги обештети клубовите кои ќе бидат оштетени од страна на судиите
19.02.2018
„Лекарскиот тим на клубот најмногу ми помогна да се вратам бргу по повредата, токму затоа по голот на мечот со Шкупи истрчав кај нив да ја споделам радоста“ вели Ардијан Цуцули
19.02.2018
Бесир Демири беше одличен на првиот меч за Мариупол, тоа му донесе да биде во тимот на колото во Првата лига на Украина
19.02.2018
Талентираниот македонски голман се пресели во Бугарија. 18-годишниот чувар на мрежата ќе го носи дресот на бугарскиот прволигаш
19.02.2018
„Сите во клубот потајно верувавме во себе, имаме добра екипа и одиме чекор по чекор“ вели искусниот напаѓач на Пелистер по триумфот над Работнички
19.02.2018
На состанокот одржан пред неколку дена, сопственикот на Вардар им дал ветувања на играчите дека работите во фудбалскиот клуб ќе бидат уште подобри од сега
19.02.2018
Лидерот на овие средби постигна 74 голови или во просек по 2.96 голови
19.02.2018
Познати судиите кои ќе ја делат правдата на првиот 1/4 финален натпревар во среда помеѓу Вардар и Шкендија
19.02.2018
Македонската репрезентација до 17 години на 20 и на 22 февруари ќе одигра два пријателски натпревари против БиХ. Мечевите ќе се играат во Скопје, на тренинг центарот „Петар Милошевски“.
19.02.2018
Во тимот му веруваат на Македонецот. Директорот на клубот најави дека ќе му бидат дадени одврзани раце да бира дали и колку ќе продолжи
18.02.2018
Изјавите на тренерите на Вардар и Победа по првенствениот меч од 20. коло на „Филип Втори“
18.02.2018
Победа и Шкупи примија по три гола од двете најдобри екипи, Работнички сензационално поразен од Пелистер а Скопје извлече реми во Турново
19.02.2018
Холандскиот стручњак Франк де Бур не можеше да ги скроти фудбалерите на Интер, а доби отказ поради катастрофалните резултати
19.02.2018
Интервју со Том Хенинг Овребо, авторот на најголемиот грабеж во фудбалот, дуелот меѓу Челзи и Барселона во 2009 година
19.02.2018
Познатите фудбалски стретези својата иднина ја градат и во многу други бизнис сектори
18.02.2018
Спорна одбрана, смешен пенал, исклучување на фудбалер и тренер
17.02.2018
„Гранде Пандев“ го даде четвртиот гол во дуелите против Интер, својот поранешен клуб. А само пред две недели му даде гол и на другиот поранешен клуб, Лацио
17.02.2018
17.02.2018
Креаторот на моќниот РБ Лајпциг се обидува да им пркоси на моќните европски гиганти со „нормална“ трансфер политика
16.02.2018
Македонецот блеска, Коња зема бод против актуелниот првак Бешикташ
16.07.2018
Менува клубови како чорапи
16.02.2018
„Голот во финалето со СССР на ЕП 1988 е оној за кој секогаш ќе ме споменуваат. Уживав во фудбалот додека играв и среќен сум што бев од ерата на Јохан Кројф а потоа и Диего Марадона“
15.02.2018
Албанските медиуми лансираа вест повикувајќи се на документ од УЕФА дека Скендербег ќе биде исфрлен од европските купови на 10 години плус ќе мора да плати казна од еден милион евра
повеќе >
КОШАРКА
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
17.02.2018
17.02.2018
17.02.2018
16.02.2018
повеќе >
РАКОМЕТ
19.02.2018
Само една победа во двата преостанати натпревари му е потребна на европскиот првак за втора година во низа да се најде директно во четвртфиналето од Лигата на шампионите
19.02.2018
Празното место во стручниот штаб на „црвено-црните“ по заминувањето на Горан Симиќ на крајот на минатата сезона, сега е пополнето
18.02.2018
„Нагазната мина“ во групата А се надеваше на сензација, но си замина со разочарување, односно поразена од „црвено-црните“ за кои вратите кон четвртфиналето втора сезона во низа се широко отворени.
18.02.2018
Двата тима одлично се познаваат, предводени се од шпански стратези, кои исто така се и добри пријатели, па јасно е дека станува збор за две екипи кои играат по сличен систем, па детали ќе одлучуваат.
17.02.2018
„Плинарите“ со 23:22 (12:8) го совладаа тимот на Кирил Лазаров и со тоа им направија услуга на вардарци во трката за првото место во групата А
17.02.2018
17.02.2018
Хрватот евентуално би ги посетил „металурзите“ за да си ги подмири сметките, но кога е тој во прашање многу работи се неизвесни, со оглед на тоа дека Червар има посебен однос со сопственикот на клубот, кој се тврди дека уште е на сила
17.02.2018
„Спортски е да се надеваме. Имаме негатива од три гола, не е нешто недостижно. Наша обврска е да одиграме најдобро што можеме и за публиката и за клубот“, изјави тренерот Илија Темелковски
15.02.2018
Унгарскиот вицепрвак до пред една недела беше единствениот тим кој можеше да се пофали дека му земал бод на европскиот првак сезонава, а тимот на Карлос Пастор приреди и тоа какво изненадување минатиот викенд совладувајќи го РНЛ сред Мајнхајм
15.02.2018
„Стравувавме дека се работи за сериозен проблем и дека ќе мора на операција, но за среќа ќе може се да се реши со мирување и терапија. На Чупиќ нема да може да сметам уште некое време“, објаснува стратегот на Вардар, Раул Гонзалез
повеќе >
ТЕНИС
28.01.2018
Швајцарецот во финалето денеска го совлада Марин Чилиќ со 3:2 во сетови
27.01.2018
Данката го освои Австралија опен по триумфот над Симона Халеп со 2:1 во сетови
26.01.2018
Корејската сензација Чунг мораше да го предаде полуфиналниот меч поради повреда на стапалото при резултат 6:1, 5:2 за Швајцарецот. Федерер во финалето на Австралија опен игра со Чилиќ
25.01.2018
Најдобриот хрватски тенисер го елиминира Британецот Кајл Едмунд и третпат во кариерата ќе игра финале на грен слем
23.01.2018
22.01.2018
Новак Ѓоковиќ го заврши настапот на Австралија опен откако загуби од Хјон Чунг
19.01.2018
Новак Ѓоковиќ на свој начин ја критикуваше АТП организацијата и состојбите во светскиот професионален тенис
18.01.2018
Марта Костјук е вистински хит во досегашниот дел од престижниот тениски турнир Австралија опен
29.12.2017
Србинот повторно има проблеми со лакотот, а неизвесен му е и настапот на  турнирот во Доха
14.08.2017
Александер Зверев го изненади освојувачот на 19 гренд слем титули, Роџер Федерер со победа во два сета за да стигне до титулата од Мастерсот во Монтреал и да се промовира во вистинска ѕвезда пред УС опен
повеќе >
АВТО-МОТО
10.01.2018
Дваесетина екипажи со своите возила изминаа пат во должина од над 80 километри, по смрзнат терен, во добар дел покриен со висок снег. Турата стартува од Кичево, преку Врбјани и планината Стогово, до селата Турје и Брждани, откаде се врати на појдовната точка
26.11.2017
Еден-два победа на Мерцедес на последната трка сезонава
13.11.2017
Оваа случка ни доаѓа од Аргентина од локалниот „Топ рејс В6“ шампионат
12.11.2017
Германецот Себастијан Фетел е победник на 19. трка во Формула 1 или претпоследна сезонава на патеката „Жозе Карлос Пачи“ или попозната како „Интерлагос“
14.01.2018
12.11.2017
Шпанецот по четврти пат е светски шампион во Мото Гп
29.10.2017
Британецот Луис Хамилтон е новиот првак во Формула 1. Тој сега има вкупно четири трофеи во најбрзиот спорт на планетата
22.10.2017
Во последната трка, откако српскиот автомобилист Урош Бркиќ со автомобил Хонда излета од патеката и удри во еден од организаторите на трката
22.10.2017
Шпанецот победи во Австралија и ја зголеми бодовната разлика во однос на конкурентот Довициозо
20.10.2017
По седумгодишна пауза, повторно ќе има кружна автотрка на скопскиот асфалт! Викендов, во организација на АКК Примо АВЈ, ќе се одржи меѓународната трка „Скопје круг 2017“
08.10.2017

Македонскиот претставник во ЕТЦЦ не успеа да се закити со шампионската титула по двете слаби изданија на патеката во Мост
повеќе >
НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense